הקליניקה במודיעין 

מגשרת גירושין

עודכן: 13/03/24

מגשרת גירושין

תוכן עניינים

מערכות יחסים, בין אם הן רומנטיות, משפחתיות או עסקיות, בנויות על תקשורת, אמון והבנה. עם זאת, אפילו בשותפויות הרמוניות ביותר, עלולים להיווצר סכסוכים ומחלוקות, מה שמוביל לצורך בגשר שיעבור את הפער ויחזיר את ההרמוניה. במאמר זה נחקור שני מושגים ברורים אך קשורים: שידוכים וגישור, ותפקידם בגישור על פערים במערכות יחסים. בנוסף, נדון בפוטנציאל לגשר מומלץ, דמות מרכזית שיכולה למלא תפקיד קריטי בפתרון מחלוקות וקידום מערכות יחסים בריאות.

מהו תפקידה של המגשרת?

מגשרת זוגית היא אשת מקצוע מיומנת המתמחה בסיוע לזוגות לנווט דרך מצבים מאתגרים ולעיתים טעונים רגשית, כגון מחלוקות, קונפליקטים או מעברי חיים גדולים. תפקידה העיקרי הוא לאפשר תקשורת פתוחה ובונה בין האנשים המעורבים במערכת היחסים, להנחות אותם למציאת פתרונות הסכמים הדדיים לבעיותיהם. מגשרת זוגית חייבת להישאר ניטרלית, חסרת פניות ולא שיפוטית, ומאפשרת לשני הצדדים להביע את דאגותיהם ונקודות המבט שלהם בסביבה בטוחה ומובנית. המטרה שלה היא לסייע לזוגות להגיע לפשרות, לקבל החלטות מושכלות, ובסופו של דבר לשמר או, במקרים מסוימים, לפרק את הקשר בצורה מכבדת וידידותית. חשוב להגיד כי מושג הגישור אינו מוגבל רק לקשרים רומנטיים, זה יכול להיות מיושם גם על קשרים מקצועיים ועסקיים.

האם מגשרת יכולה לעזור בתיק גירושין?

המגשרת היא צד שלישי ניטרלי המסייע לאנשים בפתרון קונפליקטים, מחלוקות ונושאים הנובעים ממערכת היחסים ביניהם. גישור יכול להוות כלי רב ערך בתיקי גירושין, שכן הוא מספק דרך מובנית, נוחה ויעילה שנועדה לטפל בסוגיות השונות שיש להסדיר במהלך פירוק הנישואין.

בתיק גירושין, תפקידה העיקרי של המגשרת הוא להקל על התקשורת והמשא ומתן בין הצדדים המתגרשים. תהליך זה יכול לסייע לבני הזוג למצוא מכנה משותף מקובל ולהגיע לפתרונות הדדיים לסוגיות כגון חלוקת נכסים, משמורת ילדים ומזונות בני זוג. גישור מציע מספר יתרונות על פני ליטיגציה מסורתית באולם בית המשפט, כולל:

צמצום הסכסוך: הגישור נועד להפחית את החריפות והעוינות המלוות לעתים קרובות הליכי גירושין, לטפח סביבה ידידותית ומשתפת יותר עבור שני הצדדים.

עלות-תועלת: הגישור בדרך כלל זול יותר מאשר פנייה לבית המשפט, מכיוון שהוא דורש פחות הוצאות משפט ועלויות הקשורות לבית המשפט.

פתרון מהיר יותר: גישור מביא בדרך כלל לפתרון מהיר יותר של בעיות הקשורות לגירושין, שכן התהליך יכול להיות יעיל ויעיל יותר.

פרטיות: בניגוד להליכים בבית המשפט, הגישור הוא פרטי, ומגן על המידע האישי והפיננסי של האנשים המעורבים.

שליטה רבה יותר: בגישור, לצדדים יש יותר שליטה על תוצאות הגירושין שלהם, שכן הם משתתפים באופן פעיל בתהליך קבלת ההחלטות במקום להשאיר החלטות חשובות לשופט.

איך מתנהל תהליך הגישור?

כשיוצאים למסע גישור הגירושין, התהליך מתחיל עם שלב מהותי ויסודי: שיחת הפתיחה. פגישה ראשונית זו אינה פרוצדורלית בלבד, היא מהווה הזדמנות חיונית למגשרים לבסס את השטח שעליו יתפרש הגישור. כאן, אני המגשרת שלכם, מבהירה את מסגרת הגישור, מוודאת שכל הצדדים מודעים היטב לגבי אופיו הוולונטרי של התהליך, סודיותו ועקרונות הכבוד וההקשבה הפעילה שיעמדו בבסיס האינטראקציות ביניהם וקביעת תנאי הגישור.

בעקבות התשתית שהונחה בשיחת הפתיחה, התהליך מתקדם לשלב מכריע: בירור צרכים ואינטרסים. זה המקום שבו מתזמנים מפגשים המטפחים צלילה עמוקה ללב הסכסוך. באמצעות דיונים משותפים ונפרדים כאחד, אני והצדדים עוסקים בחקירה יסודית של האינטרסים הבסיסיים והפתרונות הפוטנציאליים. גישה מכוונת ומתחשבת זו מבטיחה שכל הקולות יישמעו ושהאפשרויות לפתרון אינן רק תרופות ברמת השטח אלא מושרשות עמוק בצרכים ובאינטרסים האמיתיים של הצדדים.

ככל שהגישור מתקדם, ההתמקדות עוברת לגיבוש אפשרויות לפתרון הסכסוך. כאן, בהסתמך על התובנות שהגיעו מהדיונים האינטנסיביים של השלב הקודם, מציעים פתרונות אפשריים. שלב זה הוא שיתופי בבסיסו, כאשר אני המגשרת והצדדים פועלים יחד כדי לחדד את האפשרויות הללו לכדי הסכם גישור בר-קיימא. הסכם זה אינו רק מסמך; זהו ביטוי של קונצנזוס, פתרון שנבנה בקפידה המתייחס למורכבות הסכסוך הנדון.

לאורך תהליך זה, המובנה בקפדנות, מקצועיות ומחויבות עמוק, מהשלב הראשוני לחקירה המפורטת של הצרכים והאינטרסים, ולבסוף, ליצירת החלטה, תהליך הגישור הוא עדות לכוחם של דיאלוג, כבוד והבנה הדדית. גישה זו לא רק מקלה על פתרון קונפליקטים, אלא גם מניחה את הבסיס לעתיד שבו שוררים תקשורת ושיתוף פעולה.

מגשרת גירושין מומלצת במרכז

אני מזמינה אתכם מכל הלב להצטרף אליי למסע לקראת זוגיות בריאה והרמונית יותר. בקליניקה שלי במודיעין, אני מספקת סביבה מגבשת לזוגות לנווט באתגרים שלהם, לרפא ולמצוא מכנה משותף. עם הבנה עמוקה של המורכבות של קשרים אנושיים, אני מחויבת לעזור לך ולשותף או שותפה שלכם לתקשר, לפתור קונפליקטים ולבנות מחדש אמון. ביחד, נוכל ליצור נתיב לעבר עתיד מזהיר יותר, בין אם זה אומר לחזק את הקשר שלך או להיפרד בדרכים ידידותיות. בואו נעבוד יחד כדי לטפח הבנה ולטפח מערכות יחסים חזקות ואוהבות יותר. לפרטים ומידע נוסף על תהליך הגישור שאני מציעה, השאירו פרטים בטופס צור הקשר באתר ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

תפריט נגישות